Coaching

Definicji, które można by bez końca podawać jest bardzo wiele, bo każdy coach ma własną. Często coaching określany jest jako podróż, droga w głąb siebie. Dla każdego jest to trochę inne doświadczenie i inne spojrzenie, stąd tak dużo różnych definicji.

Przedstawiając najprościej coaching to przede wszystkim sposób rozmowy, podczas której klient zaczyna inaczej patrzeć na te same wyzwania. Coaching to sposób otwierania ludzi na samych siebie i odnajdywania w nich samych właściwej dla nich ścieżki.

Coaching jest rodzajem wsparcia, które nie wymaga przerzucania ton książek , zapisywania się na rozmaite kursy, czy innego rodzaju szukania w ciemno odpowiedzi na zawodowe i osobiste pytania i dylematy dotyczące komunikowania się, radzenia sobie z konfliktami, stresem, wypaleniem zawodowym, ścieżki kariery czy rozwijania nowych umiejętności

Na czym polega coaching?

Coaching jest procesem , którego głównym celem jest wzmacnianie i wspierania Klienta czyli Ciebie, w samodzielnym dokonywaniu zamierzonej zmiany, w oparciu o Twoje własne odkrycia, wnioski i zasoby. W procesie tym towarzyszy Ci profesjonalny coach, którego rolą jest pomoc w podejmowaniu decyzji, planowaniu zmian i szukaniu w Tobie siły do ich realizacji. Ty, przy wsparciu swojego mentora, uczysz się, jak w sposób efektywny korzystać z tego co jest Ci dostępne i zależne od Ciebie.